Váš business netvoří jen služba či produkt jako takový. Neméně důležitým prvkem Vašeho podnikání je i branding a určitě se na něj nevyplatí zapomínat. Proč že je tak důležitým nástrojem?

Pravidla úspěšné značky

Kvalitní služba. Ojedinělý produkt. Ano, základ všeho.

Dobrá propagace. Skvěle podchycené SEO. Bez toho to taky nepůjde.

Ale jak tvořit tyto věci, pokud nemáte jasnou vizi toho, jaké emoce má váš brand budit a co chce světu říct?

 

Buďte zapamatovatelní

Ať už se jedná o vaše logo nebo celkový vizuál vaší společnosti, profesionální dojem a jedinečnost jsou důležitými aspekty. Nechcete zapadnout v davu, chcete vyniknout. Chcete, aby vaše společnost byla jasně rozpoznatelná. Chcete v klientech vzbudit pozitivní emoci, jakmile vaše logo uvidí. Využijte síly prvního dojmu ve svůj prospěch.

 

Buďte důvěryhodní

Vaši značku netvoří jen logo. O značce musíte přemýšlet jako o celku a taky k ní tak přistupovat. Webové stránky, design vašeho produktu, komunikace se zákazníky na sociálních médiích nebo přístup k zaměstnancům..to vše tvoří dojem, jakým působíte navenek. Pokud vše ladí a doplňuje se, budete rázem snáz zapamatovatelní. A zapamatovatelní = důvěryhodní. Společně s růstem vaší důvěryhodnosti tak poroste i hodnota vašeho brandu.

 

Reprezentujte se na úrovni

Vaše značka vás reprezentuje. Pokud si ujasníte, jakým směrem má vaše značka směřovat, usnadníte si cestu k úspěchu. Konkrétní cíle a představa o tom, jak chcete působit na veřejnosti, pomůžou vybudovat sebevědomí nejen vašemu brandu, ale i vám a vašim zaměstnancům. Pochopení a sdílení firemní filosofie vám pomůže jako týmu lépe si uvědomit společné cíle. Budete světu jasně říkat, kdo jste. Tímto postojem se lépe přiblížíte ke svým cílovým zákazníkům a vytvoříte si s nimi přátelský vztah. Zákazník, který má k vašemu brandu vztah, váš brand taky pravděpodobně rád podpoří.

 

Dbejte na detaily

Obsahuje vaše webová stránka aktualizované údaje a je na první pohled jasné, co vaše společnost nabízí? Je přehledná a vás zákazník snadno najde, co hledá? Sdílíte se zákazníky své úspěchy? Nechybí vám na Facebooku možnost vaši službu ohodnotit? Dáváte klientům najevo, že jsou pro vás důležití i po již uskutečněném nákupu? I na zdánlivých detailech často závisí, zda se váš zákazník vrátí.

 

Nevíte, kde začít?

Už jsme vám pomohli pochopit, co je branding a proč je tak důležité ho nepodcenit. Rádi byste se do toho opřeli ale nevíte odkud začít? Svěřte svůj brand do rukou profesionálů. Léta zkušeností, znalost trhu a odborný pohled na problematiku brandingu vám zajistí, že vaše značka nabere ten správný směr. Ať už se jedná o dobře zvolené logo nebo nastavení týmové strategie, digitální agentura vám bude vždy po ruce. Investice, které do této služby vložíte, se vám v budoucnu mnohonásobně vrátí formou úspěšného a stabilního brandu.