10.11.2020
EL TORO
EL TORO

Na příběhu záleží

Představte si, že sedíte na přednášce. Přednášející popisuje úspěšnou firmu. Používá k tomu čísla a grafy. Žádné emoce, jen suchá fakta. Jak se cítíte? Vzbuzuje ve vás přednáška radost a nadšení, nebo se spíše nudíte? Zkuste tímto způsobem přemýšlet i o prezentaci vašeho podnikání.

Váš brand nejsou jen čísla a fakta. Pokud se vám zdá, že vytváření a budování příběhu kolem vaší značky není důležité, rádi bychom váš úhel pohledu změnili. Čas, který této činnosti věnujete, se vám totiž rozhodně vrátí. Lidé milují příběhy a emoce od pradávna. Tak jim je prostřednictvím vaší značky dopřejte.

 

Proč se vám tedy investice do budování příběhu vašeho brandu vyplatí?

1. Lidé si pamatují příběhy lépe než čísla.

Fakta jsou fakta. Čísla jsou čísla. Stručná a jasná. Je skvělé je znát, ale pravděpodobně to není věc, díky které by si vás potenciální klient zapamatoval. Mnohem lépe a raději si zapamatuje příběh, který váš brand doprovází. Ať chcete nebo ne, takhle mozek funguje.

2. Upřímnost se cení

Začátky nejsou nikdy lehké. Pamatujete si ten váš? I kdyby nebyl zrovna hvězdný, stále je součástí vašeho příběhu. Nebojte se mluvit na rovinu. Upřímný příběh spojí váš brand s lidskostí.

3. Emoce hrají pro vás

Byla vaše cesta hladká nebo spíš trnitá? Ať už byl váš příběh okolo podnikání jakýkoliv, podělte se o něj. Inspirujte, pobavte nebo jen ukažte, že úspěch vám do klína nespadl z nebe…tudy vede cesta k srdci potenciálního klienta. Za vaším brandem stojí přece člověk, ne pouhá čísla!

4. Nezapadnete v davu

Co chce váš cílový klient slyšet? Co ho baví? Co už slyšet nepotřebuje? Co spolu sdílíte? Každý příběh je jedinečný. Nakombinujte emoce, vizuál, fakta a čísla s citem. Použijte správné dávkování a koktejl, který k vám přitáhne tu správnou pozornost, je na světě!

 

Nepopíráme, že v podnikání jsou čísla důležitá. Stejně tak je ale důležité vašeho klienta bavit. Ukažte mu, kdo jste a povězte mu, proč věci děláte tak, jak je děláte. Ukažte mu reálnou tvář vašeho businessu a dejte mu možnost oblíbit si vás. Naše zkušenosti, zážitky a emoce formují nás i naše podnikání a zanechávají v něm nesmazatelnou stopu. Využijte toho a vyzdvihněte příběh vašeho brandu tak, aby si vás klient zapamatoval!

 

Rádi byste storytelling aplikovali i u vašeho brandu, jen nevíte, jak na to? Nebo se vám do toho jen nechce samotným? Žádný problém, napište nám! Chcete první vidět, s kým spolupracujeme? Podívejte se třeba na případovou studii našeho dlouholetého klienta Body Hunters. EL TORO tým je vám k dispozici!