9.10.2020
EL TORO
EL TORO

Aby Vánoce byly šťastné a veselé

Perfektní výsledky a dodržování nastavených cílů je samozřejmě důležité. Udržovat přátelské a dlouhodobé vztahy s klienty je ale stejně prioritní. My v EL TORO si naše klienty hýčkáme celoročně. Přesto vánoční čas rádi využíváme k tomu, abychom jim dali najevo, jak moc pro nás naše spolupráce znamená. Máte to s klienty stejně? Že se vám zdá předčasné mluvit o tom teď? Upřímně, nikdy není brzo na to, promyslet si vánoční dárky. A v říjnu už vůbec ne. Proč? Pro zachování prosincové příčetnosti vás i vašich zaměstnanců.

P.S. - Vyzkoušeno na vlastní kůži.

5 pravidel pro klidnou duši

  • Začněte včas. Opravdu včas. Není nic horšího než řešit resty končícího roku a do toho s plným diářem horečnatě přemýšlet, čím klienty okouzlíte letos. Nechávat věci na poslední chvíli není nikdy dobré. A v tomto období už vůbec ne.
  • Nebuďte na to sami. Pokud vymýšlení a plánování vánočních dárků není vaše záliba číslo jedna, nebojte se zapojit svůj tým. Pravděpodobně znají vaše klienty stejně dobře jako vy a víc hlav víc ví.
  • Lahev vína sice neurazí ale do dějin skvělých vánočních dárků se s ní taky nezapíšete. Dejte si načas a přemýšlejte, jací vaši klienti jsou. Ukažte jim, že si jich vážíte. Investovaný čas se rozhodně vyplatí.
  • Vánoční dárek vás může klientovi připomínat po celý rok. Vybírejte tak, aby to byla věc, kterou si klient připomínat chce.
  • Zkuste se na dárek podívat z jiného úhlu. Co by potěšilo vás, pokud byste byl sám klientem? Pokud vás napadlo mourovaté koťátko nebo seskok padákem…přemýšlejte dál.
  • Chcete dárek personalizovat firemní logem? Proč ne. Dělejte to ale s citem. Myslete na to, že chcete dát klientovi vánočního dárek, ne prvoplánový reklamní předmět.


Co takto zkusit…

…napsat klientům krátké, ručně psané poděkování?

…přidat do balíčku keep cup na kávu či čaj?

…nechat si vyrobit designový diář s (decentním) logem vaší společnosti?

…poukaz na vaše služby?

…poukaz do vaší oblíbené kavárny nebo restaurace?


Co určitě nezkoušet…

…“vtipná“ trička. Jedno velké ne.

…levné “promo“ dárky. Chcete dát klientovi dárek, ne vytvořit reklamní kampaň.

…předbalený dárkový koš. Kvalitní jídlo či produkt nemusí být špatná volba. Ukažte ale klientům, že vám stojí za čas a trochu námahy a vytvořte si svůj vlastní balíček.


Nenechte si zkazit Vánoce zbytečným stresem. A nenechte si zkazit ani dojem, který na své klienty můžete udělat. Vánoce jsou skvělé, tak na ně buďte s úsměvem připraveni!